Reklama. Trendy i Technologie
Międzynarodowa konferencja naukowo-branżowa. Spotkanie teoretyków i praktyków
Zgłoś uczestnictwo
Jakub Brzozowski – Absolwent Wyższej Szkoły Promocji. Od 2012 roku był głównym Managerem w agencji marketingowej specjalizującej się w produkcji filmów promocyjnych, reklamowych, relacji z wydarzeń oraz felietonów poradniczych. Wspólnie z Pawłem Wiszomirskim realizował filmy dla kanału TakaPaka.pl. Od 2014 roku prowadzi własne studio kreatywne i dalej spełnia się w realizacji filmów. Realizował programy m.in. dla TVP, Polsatu, Agory oraz portalu Onet.pl. Realizuje równiez projekt WSDJ Studio gdzie na swoim kanale na YouTube nagrywa recenzje i porady dotyczące sprzętu DJ-skiego.

Robert Cieśluk – Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu, Poczta Polska Usługi Cyfrowe – operator marki Envelo Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w marketingu komercyjnym, zdobyte w: FMCG, mediach oraz usługach pocztowych. Karierę zawodową rozpoczął w British- American Tobacco. Następnie pracował w MTV Networks Polska, gdzie powierzono mu całość działań promocyjnych, reklamowych i public relations. Uczestniczył w projektach wprowadzania na rynek kolejnych stacji (Comedy Central, Nickelodeon, MVNHD). Realizowane przez niego kampanie reklamowe często były nagradzane. Od września 2012 r. pracuje w spółce Poczta Polska Usługi Cyfrowe, gdzie wprowadził na rynek platformę do bezpiecznej komunikacji pod marką Envelo
 
Cyber Marian – Ta internetowa postać w okularach i ubrana w charakterystyczny sweter oraz kalesony na szelkach znana jest z tworzenia zabawnych filmików na YouTubie. Najbardziej popularny z nich to "Amerykański trailer Czterech Pancernych", w którym widzimy sceny z kultowego serialu z podłożonymi głosami z amerykańskiego kina akcji. Cyber Marian zasłynął też z filmiku pt. "Gdyby Amerykanie kręcili Potop", także przerobionego według hollywoodzko-epickiej konwencji. Sporą karierę w sieci robią również "Ukryty polski MEGA MIX" i "Waka Waka Euro Sraka". Jego kanał na YouTube posiada ponad 325 tyś subskrypcji, a najapopularniejsze produkcje wielomilionową liczbę wyświetleń.

Julita Dąbrowska – praktyk z ponad 25-letnim doświadczeniem w marketingu i PR zdobytym w korporacjach m.in. Unilever, Coca-Cola, Schwarzkopf, Seagram, jak i w trakcie własnej działalności jako konsultant biznesowy. Odpowiadała za wprowadzenie na rynek polski ponad 15 największych marek światowych. Przygotowała i zrealizowała kilkadziesiąt programów Corporate & Brand PR-owych i CSR-owych dla ponad 40 klientów: firm, organizacji pozarządowych i urzędów administracji publicznej. Organizatorka Forum Employer Branding. Autorka książki „Employer branding. Marka pracodawcy w praktyce”. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS/ SGH, studiów podyplomowych w ALK i SWPS.

Kinga Dobrzyn – Dyrektor Biura Rozwoju Usług Listowych Poczty Polskiej S.A. Od 2012 roku odpowiada za określanie  i wdrażanie strategii działalności Poczty Polskiej na rynku usług listowych i reklamowych w obrocie krajowym i zagranicznym oraz zarządza ofertą produktową dla tych segmentów rynku.

Michał Godzik – Od początku swojej kariery związany z branżą OOH. Niemal 8 lat swojej pracy poświęcił ambient mediom.  Najpierw w firmie Glob Media a następnie Krewcy Krawcy. Projekty, które współtworzył zdobywały nagrody oraz wyróżnienia na polskich i zagranicznych festiwalach.  Między innymi na galach Media Trendy oraz Kreatura za kampanię „Warka – plantacje chmielu”. Obecnie związany z firmą Business Consulting sp. z o. o. odpowiada za rozwój kompetencji ambient, event oraz zastosowania nowych technologii. Prywatnie ojciec, fan koszykówki, amatorskiej fotografii oraz górskich wędrówek. 

Renata Goss-Nowak – Kierownik Działu Produktów Listowych w Biurze Rozwoju Usług Listowych Poczty Polskiej S.A.. Od 2012 roku zajmuje się kreowaniem usług i produktów w obszarze przesyłek listowych i reklamowych dla poszczególnych segmentów klientów

Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie) – doctor habilitowany nauk ekonomicznych, autor przeszło 30 publikacji monograficznych poświęconych tematyce komunikacji rynkowej, specjalizujący się w zakresie oddziaływań komunikacyjnych i perswazji. Animator kultury i menadżer artystów, dyrektor Festiwalu w Jarocinie.
 
Julia Izmałkowa – psycholog , specjalizuje się w wykorzystywaniu psychologii i antropologii do badaniach jakościowych w marketingu i biznesie. Specjalizuje się w badaniach poza deklaracyjnych, które odkrywają prawdziwe a nie  deklarowane motywacje oraz emocje tak świadome jak i poza świadome. Przez osiem lat  pracowała  jako strateg dla międzynarodowych agencji  reklamowych (DDB, EURO RSCG),  szkoląc się u najlepszych specjalistów od  komunikacji. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych, bierze czynny udział w licznych sympozjach, konferencjach naukowych i branżowych. Jest członkiem Rady Ekspertów Think Tank. Dużo pisze do pism specjalistycznych, jest stałym autorem tekstów dla pisma Marketing w Praktyce. Z jej wiedzy korzystają dziennikarze miesięczników i dzienników ogólnopolskich. Jest również gościem w publicystycznych programach telewizyjnych i radiowych.
 
Marcin Kołodziej – odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe, techniczną realizację badań oraz analizę zarejestrowanych sygnałów EEG. Nadzoruje rozwój oprogramowania Neuro-Innovations, które jest głównym źródłem przewagi konkurencyjnej. W pracy naukowej podejmuje tematykę interfejsu mózg-komputer (BCI), rozpoznawania emocji, zaawansowanych metod przetwarzania i analizy sygnału EEG na użytek neuromarketingu.

Piotr Koźniewski – Absolwent Chemii UAM w Poznaniu. Propagator wydajniejszych interakcji przestrzennych w technologiach 3D i ich bardziej przemyślanych zastosowań. Prowadzi firmę 3R Studio, polskiego lidera w rozwoju mobilnych technik i narzędzi Augmented Reality – docenioną przez QUALCOMM i zaproszaną do wystawienia się na największych branżowych targach i konferencji Augmented Reality Event2012. Producent kreatywny, innowator, nieśmiały wizjoner. Prelegent na konferencjach branży mobilnej, przedsiębiorczej, zaangażowany w przedsięwzięcia artystyczne, dydaktyczne, kulturalne, techniczne. Miłośnik praktycznej innowacyjności i optymalizacji zastosowań nowych technologii, zwłaszcza wirtualnych.

Atilla Kurucz (Kodolanyi Janos University of Applied Sciences, Węgry) – doktor ekonomii i zarządzania. Profesor nadzwyczajny na Kodolanyi Janos University of Applied Sciences w Budapeszcie. Zajmuje się tematyką zarządzania strategicznego i zarządzania zmianą oraz zachowań organizacyjnych.
 
Aleksandra Lewtak - studentka sześciu kierunków - od informatyki i fizyki poprzez prawo do kognitywistyki. Nieustanna poszukiwaczka odpowiedzi na pytanie o sens. Od 2008 r. profesjonalnie zajmuje się sprzedażą i marketingiem, raczej w startupach niż korporacjach, aby móc realizować swój twórczy potencjał. Lata pracy sprzedażowca w różnych branżach doprowadziły do powstania startupu związanego z networkingiem - Net Of Work. W 2014 r. zacumowała w Szczecinie i zatrudniona została przez firmę DIGE, aby z połączenia doświadczeń tych dwóch światów, tworzyć nową jakość na polskim rynku web&mobile development.
 
Katarzyna Liczmańska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) – doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Praktyk z szesnastoletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, głównie w branżach spożywczej i nieruchomości. Niezależny konsultant specjalizujący się w zarządzaniu, doradztwie marketingowym, tworzeniu strategii przedsiębiorstw, budowaniu i pomiarze satysfakcji klientów oraz programach lojalnościowych. Autorka licznych publikacji z zakresu zarządzania marką i psychologii zachowań konsumenckich.
 
Renata Narożyńska – absolwentka poznańskiego kulturoznawsta, od 4 lat zajmuje się marketingiem. Jej ulubiona metodologia to, AARRR bo mogłaby być piratem, ale od przemocy woli liczby. Zafascynowana możliwościami, jakie daje mobile oraz modelem hooked szuka sposobów by zachwycić użytkownika synergią off i online. Odpowiedzialna za pozyskanie ponad 0,5 mln użytkowników dla mobilnej aplikacji Qpony przetestowała większość kanałów marketingowych dostępnych w Polsce. I ciągle szuka nowych wyzwań, bo wie, że wszystkiego można się nauczyć.
 
Tatiana Popadiak-Kuligowska – Copy Testing Team Manager. Badacz z nastoletnim doświadczeniem; do blisko 10 lat specjalizuje się w badaniach komunikacji marketingowej na każdym etapie rozwoju (testy strategii komunikacyjnych, ocena konceptów kreacyjnych,  pre- i post-testy) w Ipsos Connect – dziale Ipsos Polska wyspecjalizowanym w obszarze badań reklamy i marki.
 
Robert Rachwał - właściciel firmy ClickMaster Polska, zajmującej się tworzeniem stron internetowych, wykładowca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, realizator programu współorganizowanego wraz z Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – „Z mobilnością w Trzeci Wiek”, którego celem była edukacja seniorów z użytkowania smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych, pomysłodawca oraz główny organizator Mobile Trends Conference, największej konferencji w Polsce poświęconej mobile marketingowi. Prelegent i szkoleniowiec na wielu konferencjach branżowych (między innymi Forum Marketingu Internetowego w Warszawie, Mobile Trends for Marketers w Krakowie, Mentorzy e-biznesu, Mobile Silesia, Targi Przyszłość w IT, Targi Kariera IT) autor publikacji i artykułów poświęconych mobilnym technologiom oraz tworzeniu stron internetowych (m.in. Marketer+, komorkomania.com, Komputer Świat). Prywatnie spotter-amator oraz pasjonat bonsai.
 
Maciej Rudziński – absolwent pierwszego w Polsce rocznika neurokognitywistyki na SWPS, jedynych studiów łączących nauki społeczne z teorią i praktyką badań fizjologicznych. Twórca metody Brain Tracking®, psycholog, programista. Posiada ponad 4 letnie doświadczenie w branży neuromarketingowej (branża na świecie istnieje od 2004, a w Polsce od 2007), zarówno przy przeprowadzaniu badań, rekrutacji i szkoleniach pracowników, tworzeniu metodologii do wielu niezależnych obszarów badań (klasyczne badania ilościowe i jakościowe, usability, gry) jak i przy prezentowaniu wyników dla klientów. Obecnie pracuje nad aplikacją pozwalającą każdemu badać emocje z wykorzystaniem wskaźnika Brain Tracking. Prowadził projekty dla takich firm jak: Orange, TVP, One2tribe, TP SA.
 
Stefaan Van Ryssen (University of Ghent, Belgia) – uzyskał stopnie z zakresu ekonomii oraz inżynierii wiedzy na University of Ghent. Posiada doświadczenia zawodowe w działalności wydawniczej i związanej z projektowaniem graficznym. Pracował w sektorze kultury. Od przeszło 25 lat prowadzi na Ghent University zajęcia z zarządzania i marketingu oraz socjologii sztuki. Ostatnio opublikował książkę na temat edukacji biznesowej.
 
Artur Sławnikowski - współzałożyciel i CEO firmy Dige. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Od 2002 r. związany z branżą IT, a od 2005 r. z tworzeniem aplikacji lojalnościowych. W 2006 r. zbudował największy polski serwis Q&A Zapytaj.com.pl (aktualnie Onet.pl). Aktywny członek Taan Worldwide, międzynarodowej organizacji zrzeszającej niezależne agencje reklamowe z 32 krajów świata. Na konferencjach najczęściej opowiada o świecie mobile, ostatnio również o Internet of Things. Early adopter, uzależniony od technologii. Prywatnie miłośnik gotowania i jazdy na nartach.
 
Paweł Surgiel - przedsiębiorca, konstruktor, projektant. Współzałożyciel i CEO warszawskiego studia VIZAO - Interactive Multimedia, skupiającego się od 2010 r. na dostarczaniu rozwiązań hi-tech dla branży reklamy i rozrywki. Fascynat projektu Oculus Rift, twórca urządzeń i instalacji reklamowych reagujących na ruch i dotyk. Menedżer projektów IT specjalizujący się w projektach wysokiego ryzyka. Aktualnie zaangażowany w autorski projekt BIVROST - kamery, która pozwoli otaczającą nas rzeczywistość przenieść do wirtualnego świata gogli Oculus Rift.

Marek Turlejski – współzałożyciel firmy DataWise. Od ponad 15 lat pracuje w obszarze wykorzystania danych w obszarze sprzedaży i marketingu. W szczególności zajmuje się geomarketingiem, segmentacjami oraz możliwościami wsparcia procesów biznesowych za pomocą wiedzy pozyskiwanej z baz danych (Business Intelligence).
 
Marcin Wilkowski – założyciel serwisu Historia i Media, koordynator prac Koalicji Otwartej Edukacji (KOED). Interesuje się historią cyfrową, społecznymi efektami digitalizacji i dziedzictwa historycznego oraz funkcjonowaniem instytucji kultury w kulturze cyfrowej. Autor książki "Wprowadzenie do historii cyfrowej" (2013). Strona domowa: wilkowski.org.
 
Paweł Wiszomirski – zaczynał w Telewizji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku pracuję przy reklamówkach i filmach prezentacyjnych. Jest głównym specjalistą od wideo marketingu w sklepie internetowym TakaPaka.pl. Sklep specjalizuje się w sprzedaży gadżetów i śmiesznych zabawek. Dzięki prowadzeniu vloga na kanale YouTube kanał osiągnął 30 000 subskrybcji oraz prawie 13,5 miliona wyświetleń. Oprócz prowadzenia kanału TakaPaka.pl realizuje wiele filmów promocyjnych na YouTubie z branży medycznej, gastronomicznej oraz firmy dla korporacji. Łącznie zrealizował kilkaset filmów.
 
Mariusz Woźnicki – Prezes i założyciel Harder&Harder, jeden z pionierów marketingu szeptanego w Polsce. Swoją przygodę z marketingiem rozpoczął w firmie SMG/KRC Millward Brown, gdzie pracował na stanowisku badacza. Szlify marketingowe odebrał w Streetcom - pierwszej agencji WoM w Polsce. Wraz z Harder&Harder obsługuje takie marki jak Commercial Union, NIVEA, Kraft, BAYER.

Organizator

Strona wydarzenia

Miejsce i data

02-03.06.2015

Warszawskie Centrum Expo XXI
ul. Prądzyńskiego12/14
Warszawa

Partnerzy

Patronat